Čistenie kožených sedačiek

Rovnakú pozornosť, akú venujete starostlivosti o svoju kožu, aby bola pružná a čo najdlhšie pôsobila zdravo a mladistvo, by ste mali venovať aj koženej sedačke. Veď ste do nej investovali nemalé peniaze.

Kožená sedačka sa počas používania opotrebuje podobne ako textilná. Na koženom povrchu sa však vytvára film zo špiny, potu, prachu a iných nečistôt, ktorý upcháva póry, koža postupne stráca jemnosť, tvrdne a začne praskať.

Nechajte to na profesionálov

Koža si vyžaduje pravidelné a odborné ošetrenie. My v JOVITEP-e ju najskôr dôkladne vyčistíme hĺbkovými antibakteriálnymi čistiacimi prostriedkami a následne impregnujeme prírodným balzamom, ktorý kožu zmäkčí, zabráni jej praskaniu, vzniku plesní, tvorbe alergénov, ochráni ju pred vlhkosťou, vznikom škvŕn a zašpinením. Vďaka balzamu si koža zachová svoju typickú vôňu, farbu a prirodzený vzhľad.

Interval čistenia a impregnácie kožených povrchov (napr. sedačiek) závisí od frekvencie používania, zašpinenia a farby kože.

JOVITEP TIP: Ošetrujte kožu minimálne raz za pol roka.

Pri čistení kožených sedačiek, kresiel či autosedačiek používame veľmi šetrnú techniku a pracovné postupy, ktoré nepoškodzujú povrch materiálu.

JOVITEP TIP: Umiestnite kožený nábytok minimálne 30 cm od radiátora

V opačnom prípade môže dôjsť k jeho poškodeniu. Sedacej súprave vyrobenej z pravej kože neprospievajú ani priame slnečné svetlo a vlhkosť.

Máte otázky?

Scroll to Top